Okolí hotelu a tipy na výlet

V blízkosti hotelu se nachází lanové centrum pro děti i dospělé a tenisové kurty. Milovníci cyklistiky budou nadšení při objevování kilometrů značených cyklostezek. Mariánské Lázně myslí také na příznivce turistiky – lázeňské lesy jsou protkány sítí stezek, které zájemce zavedou k desítkám cílů v bližším i vzdálenějším okolí města.

Za návštěvu bezpochyby stojí naučná stezka v chráněné krajinné přírodní rezervaci Kladská, Podhorní vrch, geologický park či rozhledny s úchvatnými výhledy na centrum Mariánských Lázní. Na vrchu Krakonoš, kam návštěvníky dopraví lanovka, se nachází jízdárna, stejně jako areál s miniaturami českých památek a zajímavostí "Boheminium". V měřítku 1:25 si zde můžete prohlédnout věrné modely hradu Karlštejn, Českého Krumlova či vysílače na libereckém Ještědu. Milovníci golfu si přijdou na své při návštěvě Královského golfové hřiště založeného roku 1905 britským panovníkem Edwardem VII. V Mariánských Lázních je dále možné navštívit solnou jeskyni, plavecký bazén nebo si zahrát squash. Velké oblibě se v posledních letech těší nordic walking, pro který nabízejí Mariánské Lázně ideální podmínky. Ve městě, jeho parcích i okolních lesích naleznou lázeňští hosté desítky kilometrů značených cest pro severskou chůzi. Hůlky je možné půjčit na recepci Spa Hotelu Harmonie.

Co nabízí Mariánské Lázně v zimě?

V zimním období si přijdou na své jak příznivci sjezdového, tak i běžeckého lyžování. Zhruba 1 km od hotelu (možno dojet autem) lze vyrazit na upravené a značené lyžařské tratě. V Mariánských Lázních je v provozu rovněž moderní lyžařský sjezdový areál se dvěma lanovkami. Návštěvníkům je k dispozici půjčovna lyžařského vybavení, stejně jako služby profesionálních instruktorů a školička lyžování pro děti. Patříte-li mezi milovníky bruslení, pak vás jistě potěší možnost navštívit místní zimní stadion.